Ko Tao

Ko Tao, nebo-li Želví ostrov

Ko Tao, thajský ostrov, který je vzdálený necelých 60 km od východního pobřeží Thajska v Thajské zátoce. Ko Tao znamená thajsky Želví ostrov a má jméno nejspíše po svém tvaru, který svému objeviteli pravděpodobně želvu připomínal. Navíc jednou ročně na ostrov želvy skutečně připlouvají, aby zde nakladly svá vajíčka. Proč při dovolené do Thajska zrovna na Želví ostrov? Thajsko jako takové je dnes přeplněné turisty a pobřežní ostrůvky jsou posledními místy, kam tolik turistů nejezdí a vy si tak vychutnáte zasloužený relax na dlouhých plážích, které pokrývá jemný bílý písek.

Fauna a flóra

Dvacet jedna kilometrů čtverečních není zrovna mnoho prostoru, ale i přesto si zde přijdou na své milovníci divoké a nedotčené přírody. Jak již bylo řečeno, pláže jsou jednou ročně domovem želv. Hluboké džungle pak domovem exotické fauny a flóry, která díky nerozvinutému cestovnímu ruchu žije svým poklidným životem. Jedno z největších lákadel, které láká každoročně hrstku turistů, je možnost potápění. Ne nadarmo se o Ko Tao mluví jako o ráji potápěčů.

Pláž Sairee

Tato pláž, která se rozkládá na ostrově Ko Tao je nejdelší pláží tohoto ostrova. Ostatně, tato pláž objímá celý ostrov dokola a je místem veškerého ruchu na ostrově. Při procházce po pláži narazíte na velké množství barů a restaurací a večer se tak pláž stává hlavním místem zábavy.

Zeptejte se

You must be logged in to post a comment.