Krabi

Nejkrásnější lokalita Thajska
Okresy thajské provincie Krabi

Provincie Krabi se rozkládá na jihozápadním pobřeží Thajska a patří mezi thajské provincie s nejdelší historií. Samotná provincie Krabi se pak dále dělí na 8 okresů, kterým se thajsky říká amphoé. Vydáte-li se na dovolenou na Krabi, nečekejte rušné ulice, ani noční život. Naopak, v Krabi budete obdivovat nádhernou pevninskou přírodu i přírodu na ostrovech. Nejideálnější je vydat se do Thajska v chladném období, listopad až květen, kdy teploty jsou okolo 30 stupňů a v noci teplota klesá k 25. Toto období přichází po období dešťů a z tohoto důvodu jsou vodopády zavodněny, celá země je rozkvetlá a proto je možné ji obdivovat v celé své kráse.

Nejnavštěvovanějšími turistickými centry provincie Krabi jsou okresy Ko Phi Phi a Ko Lanta.

Ko Phi Phi

Thajský ostrov Ko Lanta

Ostrov Ko Phi Phi z provincie Krabi je cílem pro řadu turistů mířících do Thajska. Jedná se o opravdový ráj na zemi. Ostrov je dlouhý 8 km a uprostřed je zúžen. V nejširším místě je ostrov široký 2,5 km. Zúžení je ideální místo pro relaxování, jelikož se zde nacházejí klidné zátoky s průzračným mořem a s plážemi, které pokrývá bílý písek.

Ko Lanta

Thajský ostrov Ko Phi Phi

Další z málo dotčených ostrůvků provincie Krabi. Na tomto ostrově zažijete tradiční život thajský rybářů, jelikož ostrov je turistickým ruchem a moderní dobou ještě téměř nezasažen. Ostrov, který je široký 6 km a dlouhý kilometrů 30, je ideálním místem, kde strávit dovolenou v Thajsku. Střed ostrova a horské hřebeny jsou pokryty kaučukovými plantážemi, jež se sklízí pro výrobu pryže. Na pobřeží si však najdete svůj klid a odpočinete si na písečných plážích. V moři pak můžete obdivovat korálové útesy a pestrobarevný podmořský život.

Ko Lanta je součástí národního parku Mu Ko Lanta, který sčítá na 70 ostrovů.

Historie Krabi

Tato provincie patří mezi části Thajska s nestarší kulturou, o které vypovídají nálezy z této oblasti, jako keramika, obrazy, či kamenné nádoby a nástroje.

Samotné město Krabi, které si bere jméno po celé provincii, bylo založeno ve 13. století. Město historicky těžilo ze svého obchodního charakteru, v současnosti se však stává hlavním turistickým rezortem na území Thajska.

Zeptejte se

You must be logged in to post a comment.